21 grudnia 2017 20:42 | Aktualności

Świąteczne spotkanie z książką

19 grudnia do głośnego czytania zaprosiliśmy babcię Nadii z II klasy,  Panią Jadwigę Banaszak, która przeczytała naszym najmłodszym książkę o. Wojciecha Prusa  ,,Osiołek Gamracy, Burek i tajemnicza Pani z Betlejem’’. Ten wyjątkowy bohater, osiołek stał  się świadkiem bardzo ważnej historii. Osiołek Gamracy był inny niż wszystkie osiołki, ponieważ nosił okulary. Pewnego dnia nadarzyła się okazja do zrobienia czegoś ważnego. Ale o tym wszystkim mogli przekonać się mali słuchacze. Książka poruszała wiele aspektów wychowawczych. Czy ładnie wytykać palcami osoby noszące okulary? Czy warto być upartym, czy lepiej przyznać się do swojej słabości i poprosić o pomoc? Co działa lepiej krzyk czy bycie łagodnym? Jaką moc ma przebaczenie? Przedstawienie historii Bożego Narodzenia oczami zwierząt spodobało się maluchom i wprowadziło wszystkich w magiczny, świąteczny nastrój. Dziękujemy za udział w naszej akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM.

D. Szumigalska