07 grudnia 2017 10:49 | Aktualności

„Wigilijna opowieść”

6. grudnia uczniowie klas V-VII wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektakl pt. „Wigilijna opowieść”. Został on wyreżyserowany na podstawie „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, która jest lekturą omawianą w naszej szkole w klasie VII. Siódmoklasiści wcześniej poznali tekst literacki, więc mogli porównać swoje wyobrażenia z wizją sceniczną Józefa Jasielskiego, który dokonał przekładu, adaptacji, opracował scenografię i muzykę, a także wyreżyserował spektakl. Dzięki niemu młodzi widzowie uświadomili sobie, jakie wartości są najważniejsze, bo stanowią o wartości człowieka.

Z okazji mikołajek, zgodnie z decyzją rodziców uczestników wycieczki, program został wzbogacony o wizytę w McDonald’s. Poprzebierani w maski Mikołaja, wróciliśmy do szkoły.

W czasie wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały: Klaudia Dudkowiak, Wioletta Waloszek i Maria Chojnacka.