13 grudnia 2017 21:40 | Aktualności

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny na platformie Etwinning ,,Following Irena Sendlerowa and Janusz Korczak. Because children are our future.'' W tym roku szkolnym nasza szkoła włączyła się w Międzynarodowy Projekt Edukacyjny pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka pt. ,,Following Irena Sendlerowa and Janusz Korczak. Because children are our future''/ ,,Śladami Ireny Sendlerowej i Janusza Korczaka. Ponieważ dzieci są naszą przyszłością. Do projektu przystąpiły 22 szkoły z całego świata, w tym z Grecji, Armenii, Anglii czy Ukrainy. Projekt zakłada półroczną współpracę między zaangażowanymi szkołami polegającą m.in. na tworzeniu wspólnych prezentacji, przygotowaniu akademii, przeprowadzeniu gry terenowej czy wzięciu udziału w konkursach.

Pomysłodawczynią projektu jest p. Aneta Korzeniewska ze Szkoły Podstawowej w Prusinowicach. Koordynatorem w naszej szkole została pani Lidia Antonowicz. Do tej pory uczestnicy projektu wzięli udział w dwóch konferencjach z innymi szkołami europejskimi, podczas których mogli powiedzieć kilka słów o sobie i przygotować się do kolejnych zadań wynikających z założeń projektu.