06 grudnia 2017 15:34 | Aktualności

Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny miś” pod takim hasłem 27 listopada 2017r. odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Pluszowego Misia. Miś z okazji swojego święta urządził bal, na który zaprosił wszystkie lale i pajacyki z klas 0-III. Dzieci w pięknych, kolorowych strojach przybyły na bal wraz ze swoimi ukochanymi pluszakami. Nie obyło się bez tańców oraz zagadek związanych z misiem. Pamiętał on również o drobnych upominkach dla swoich gości. Każda klasa dostała prezent ze słodką niespodzianką dla uczniów. Podczas balu nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu plastycznego „Miś zwiedza świat”, a byli to: Nadia Banaszak, Julia Harmacińska, Karolina Wiatrowska, Nikola Kapuścik, Żaneta Lewandowska, Daniel Lewandowski, Hubert Zieliński.

Na koniec misiowego święta, w prezencie dla najmłodszych i ich gości wystąpili uczniowie klasy szóstej, którzy tworzą grupę teatralną „Luzik”. Zaprezentowali scenki na temat zdrowego odżywiania, aktywnego spędzania czasu, higieny,  wizyt u stomatologa, unikania hałasu, dbania o porządek…  Program pt. „O zdrowiu na poważnie i na wesoło” w humorystyczny sposób zwracał uwagę na znaczenie zdrowie.  Dzieci  skorzystały z zaproszenia starszych kolegów do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej.  Wszyscy śpiewali znane maluchom piosenki i tańczyli razem z wychowawczyniami.

B. Wypychowska

M. Chojnacka