21 listopada 2017 21:52 | Aktualności

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

20 listopada roku przypada rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Tego dnia obchodzimy również Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W ramach obchodów uczniowie z klasy piątej przygotowali apel związany z Prawami Dziecka oraz obowiązkami ucznia w szkole. Dowiedzieliśmy się między innymi, że prawa człowieka zaczynają się już od praw dziecka. Apel był dobrą okazją do przypomnienia spotkania delegacji naszej szkoły z Rzecznikiem Praw Dziecka Panem Markiem Michalakiem. Prezentacja pani Lidia Antonowicz przedstawiona przez uczennice z klasy siódmej Asię i Darię przypomniała, że prekursorem podejmowanych działań na rzecz praw dziecka był Janusz Korczak, wybitny polski pedagog, lekarz, autorytet moralny, który bez reszty poświęcił swe życie i działalność dzieciom. 15 listopada odbył się turniej wiedzy mający na celu upowszechnienie praw najmłodszych. Zwycięzcami konkursu zostali Oskar Pietryga, Miłosz Wojtyra i Paulina Siuba.