20 listopada 2017 16:51 | Aktualności

ŚWIATOWY DZIEŃ RZUCANIA PALENIA

Co roku w  trzeci czwartek listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia. Tego dnia zachęcamy wszystkich palaczy, aby przynajmniej na jeden dzień podjęli próbę zaprzestania palenia. Problem palenia tytoniu jest w Polsce wciąż aktualny – codziennie w naszym kraju pali papierosy co trzeci mężczyzna oraz co piąta kobieta. Palenie tytoniu jest przyczyną wielu chorób. Nadmienić należy, że konsekwencje od tytoniu dotykają nie tylko osobę palącą, ale również jej bliskich, a szczególnie dzieci.

Szkolna Liga Zdrowia przygotowała gazetkę na temat szkodliwości palenia oraz przebywania w pomieszczeniach przesyconych dymem tytoniowym.

Korzystając z pobytu rodziców w szkole rozdawano ulotki informujące o szkodliwości palenia i możliwości pomocy w przypadku rzucenia palenia.

Mamy nadzieję, że podjęte działania przyczynią się do kształtowania odpowiedzialności za własne zdrowie, zaowocują unikaniem biernego palenia oraz odwiodą rodziców od palenia przy dzieciach, a dzieci od palenia w przyszłości.

D. Szumigalska