Aktualności

15 listopada 2017 22:59 | Aktualności

W naszych sercach- Polska

Dnia 10 listopada 2017 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji święta  11 listopada zwanego Świętem Niepodległości. Rozpoczęliśmy świętowanie uroczystą akademią, został wprowadzony sztandar szkoły, a następnie odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Część artystyczną przygotowała klasa III b ze swoją wychowawczynią. Uczniowie   zaprezentowali pantomimę, przedstawiającą dzieje naszej Ojczyzny  w czasie 123 lat niewoli do muzyki wybitnych kompozytorów. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób uczniowie przedstawili trudne losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występujący”  mali artyści” tak pięknie odegrali swoje role, że wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli i wysłuchali tej szczególnej lekcji historii.

 Po zakończeniu występu klasy III b przyszedł czas na część muzyczną. Uczniowie  klas 0 – VII   odśpiewali perfekcyjnie polskie pieśni patriotyczne. Na zakończenie uroczystości został zaprezentowany film pt. ,,Za co kocham moją Ojczyznę?’’ przygotowany przez p. Janusza Zapartego.  Uczniowie spontanicznie odpowiadali na powyższe pytanie.  Następnie pani dyrektor mówiła o randze Święta Niepodległości i pochwaliła wszystkich występujących na szkolnej scenie.

Dziękuję wszystkim artystom, którzy uświetnili naszą uroczystość i pokazali, że prawdziwie kochają nasz kraj i są z niego dumni oraz rodzicom uczniów klasy III b za pomoc w przygotowaniach  i obecność na uroczystości.
- wychowawczyni klasy III b – Urszula Burda

zobacz zdjęcia --> klik

Przeczytano: 582 razy. Wydrukuj|Do góry