12 listopada 2017 13:13 | Aktualności

Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z grupy „Tygryski” przystąpiły do realizacji ogólnopolskiego programu „Czyste powietrze wokół nas”. Akcję zorganizował PSSE w Słupcy. Program był realizowany od 06.11 do 10.11.2017r. W szkole odbyły się cykle zajęć dydaktycznych skierowanych do dzieci składających się z 5 zajęć warsztatowych. Zajęcia warsztatowe obejmowały tematykę, która pozwoliła uczniom poznać czynniki mające wpływ na zdrowie, dostrzec szkodliwość palenia tytoniu i skutki działania dymu tytoniowego. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, wykazywały zainteresowanie, chętnie współpracowały podczas zajęć plastycznych w grupach. Przedszkolacy śpiewali piosenkę o Dinusiu. Tworzyli prace plastyczne związane z głównym bohaterem programu oraz ze źródłami dymu.

A. Samsonowska