07 listopada 2017 18:57 | Aktualności

Święto Biblioteki Szkolnej

Podczas Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych zachęcaliśmy innych do czytania książek.

W dn. 27 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych.  Z uwagi na to, że świętu temu przyświecała idea promowania czytelnictwa, próbowaliśmy  wykorzystać tę okazję do popularyzacji  ciekawych książkę dla dzieci.

W tym celu nasi uczniowie w bardzo wymowny  i niekonwencjonalny sposób zachęcali do czytania swoich rówieśników i reklamowali książki, które ich zdaniem są warte uwagi.

Tego dnia wysłuchaliśmy niezwykle pięknej poezji śpiewanej  i wspaniale deklamowanych wierszy znanych, polskich poetów. Obejrzeliśmy też przedstawienie na motywach powieści „W pustyni i w puszczy”  H. Sienkiewicza. Poprzez przygotowany program artystyczny uczniowie wyrazili, to o czym na co dzień nie wszyscy wiedzą. A mianowicie, że książki są nie tylko największą skarbnicą wiedzy, ale również pomagają w rozwijaniu najróżniejszych zainteresowania dzieci i młodzieży.

Momentem kulminacyjnym, jak również długo oczekiwanym przez uczniów podczas obchodów tego święta, było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Moja ulubiona książka” oraz konkursu astronomicznego „Odyseusz” i wręczenie nagród.

Gratuluję serdecznie wszystkim nagrodzonym uczniom!

Wioletta Waloszek