28 października 2017 19:34 | Aktualności

Cała Polska czyta dzieciom (VII edycja)

26 października odbyło się drugie spotkanie edycji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Zaproszonym rodzicem była mama Remika  z klasy III,  Pani Renata Tykwa, która przeczytała dzieciom ulubioną bajkę pt.,, Królewna Śnieżka’’ .  Dzieci wysłuchały utworu z olbrzymim zaciekawieniem, a panująca atmosfera skupienia i ciszy oznaczała, że wybór książki był trafny.  Na zakończenie spotkania  najmłodsi podziękowali gościowi oklaskami.

Nasi goście poprzez głośne  czytanie zachęcają swoje pociechy do kontaktu z książką. A warto przypomnieć, że akcję ,,Cała Polska czyta dzieciom” zainicjowała Fundacja „ABCXXI”. Misją fundacji jest „wspieranie zdrowia emocjonalnego - psychicznego, umysłowego i moralnego - dzieci i młodzieży poprzez działania oświatowe i edukacyjne’’

Zatem czytajmy dzieciom codziennie co najmniej 20 minut.

D. Szumigalska