Aktualności

27 października 2017 15:31 | Aktualności

Teatr od podszewki

     24.10.2017 uczniowie klas IV- VII wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Teatru   im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Naszym celem było obejrzenie spektaklu pt. „Gniazdo” oraz poznanie funkcjonowania teatru w czasie jego zwiedzania.

     Kiedy zajęliśmy miejsca na widowni, powitał  nas dźwięk gongu, który nie dochodził ze sceny. Dzięki oświetleniu udało nam się zlokalizować aktora. Dla mnie to było dość dziwne rozpoczęcie przedstawienia. Jeszcze wiele razy zostaliśmy zaskoczeni, np. gdy aktorzy rozmawiali z nami- publicznością- o patriotyzmie, pytając: „Kto ty jesteś? Nie mogłam odgadnąć, dlaczego scena to stadion sportowy, a aktorzy mieli nietypowe, raczej współczesne stroje. Bardzo podobał mi się Orzeł, ponieważ był zabawny i miał fantastyczny kostium. Zauważyłam, że niektórzy aktorzy wcielali się w więcej niż jedną postać. Wszystkim nam „Gniazdo” się podobało.

     Nigdy  nie zapomnę zwiedzania sceny i zaplecza teatralnego. Pani pedagog teatru pozwoliła nam zająć wybrane miejsca na widowni, w dowolnym rzędzie, również na balkonie, a ja i kilku moich kolegów zasiedliśmy w balkonikach. Stwierdziłam, że to dziwne, patrzeć z boku na scenę. Nie polecam.

     Później zeszliśmy do foyer i powędrowaliśmy do garderoby; obejrzeliśmy stroje, peruki, rozmawialiśmy z panią, która dba, by kostiumy były zawsze na czas przygotowane. Zobaczyliśmy miejsce pracy inspicjenta, a wcześniej charakteryzatornię. Mogliśmy dotknąć gongu, który w czasie spektaklu niektórych młodszych kolegów nieźle przestraszył. Gdy weszłam na scenę, poczułam się, jak prawdziwa aktorka. Pracownicy techniczni, którzy zmontowali scenografię, pozwolili nam zasiąść na stadionowych krzesełkach. Później weszliśmy do…kieszeni, by obejrzeć, jak zostały przymocowane stadionowe trybuny. Gdy stałam pod nimi, nie mogłam uwierzyć, że  wszystko dzieje się naprawdę.

     W imieniu całej grupy mój kolega Marcin Matuszak podziękował za wszystkie informacje o życiu teatru, wręczając pani Joannie Żygowskiej drobny upominek.

     Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń nie tylko mnie. Mojej przyjaciółce Julce też się podobała, a w autokarze zorientowałam się, że inni również są zadowoleni.

     Dziękujemy p. Marii Chojnackiej za zorganizowanie wyjazdu, a p. Wioletcie Waloszek, p. Wiesławowi Dominiakowi i p. Januszowi Zapartemu za opiekę nad nami. 

 

Zobacz zdjęcia --> KLIK

 

Natalia Jasiak, klasa VI

 

Przeczytano: 321 razy. Wydrukuj|Do góry