Aktualności

17 października 2017 17:38 | Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

Zgodnie z tradycją szkoły, Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w połączeniu ze ślubowaniem pierwszoklasistów. 12 października wszyscy uczniowie, przedstawiciele rodziców, nauczyciele i niepedagogiczni pracownicy szkoły zebrali się w Sali gimnastycznej na uroczystej akademii. Po ślubowaniu uczniów klasy pierwszej wystąpiły przedszkolaki, które wierszykami i piosenkami podziękowały pracownikom szkoły za codzienny wysiłek wkładany w pracę z dziećmi. Złożyli życzenia wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta.

Po najmłodszych na szkolnej scenie wystąpili najstarsi.  Grupa teatralna „Siódmacy”, którą tworzą: Joanna Błaszkowska, Nikola Grajek, Daria Frątczak, Weronika Markiewicz, Paulina Siuba, Mateusz Juszczak i Oskar Pietryga wystawiła  scenkę „Kaganiec oświaty”. Aktorzy zaprezentowali lekcję języka polskiego. W humorystyczny sposób pokazali nieporozumienia zdarzające się zapewne w każdej szkole i na każdym przedmiocie. Przypomnieli, jakie historyczne wydarzenie upamiętnia obchodzony każdego roku Dzień Edukacji Narodowej.                                                                                                                       

Wyrazem wdzięczności za codzienną pracę dorosłych były jesienne kwiaty wręczone w imieniu uczniów i ich rodziców każdemu pracownikowi naszej szkoły.                                                                

Pani dyrektor Renata Struszczyk podziękowała za ciepłe słowa, złożyła życzenia wszystkim pracownikom, podkreślając, że   Dzień Edukacji Narodowej to święto całej szkolnej społeczności.

 

Zobacz zdjęcia --> KLIK, KLIK

 

M. Chojnacka

 

Przeczytano: 565 razy. Wydrukuj|Do góry