19 października 2017 12:56 | Aktualności

"Umiem Pływać"

Z początkiem roku szkolnego uczniowie klas  I-III rozpoczęli kontynuację nauki pływania, biorąc udział po raz drugi w projekcie powszechnej nauki pływania „Umiem Pływać”. W ramach projektu, którego realizacja potrwa do połowy grudnia 2017 r., uczniowie raz w tygodniu wyjeżdżają na Basen Sportowy Kryty do Konina. Zajęcia odbywają się w każdą środę i prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, zgodnie z obowiązującym w Polsce porządkiem prawnym.

Celem zajęć jest m.in: upowszechnianie aktywności fizycznej wśród uczniów, nabycie przez dzieci podstawowych umiejętności pływania, przeciwdziałanie i korygowanie wad postaw oraz poszerzanie wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych.

Zajęcia te umożliwiają nie tylko nabycie podstawowych umiejętności pływania,  ale również rozwijają i podnoszą sprawność fizyczną uczniów. Ponadto zachęcają do systematycznego uprawiania sportu w czasie wolnym od nauki oraz wdrażają do prowadzenia zdrowego i aktywnego stylu życia.

B. Rzeżnicka