Aktualności

17 października 2017 19:40 | Aktualności

XVII DZIEŃ PAPIESKI

"Idźmy naprzód z nadzieją" - oto hasło tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodzony jest w Kościele polskim od 2001r. Organizowany jest zawsze w niedzielę przed 16 października - datą wyboru Karola Wojtyły na papieża. Wszystkie inicjatywy i przedsięwzięcia podejmowane tego dnia, mają na celu upamiętnienie naszego najwybitniejszego rodaka - papieża, Świetego Jana Pawła II i Jego niezwykłego Pontyfikatu; są chwilami refleksji, wdzięczności i duchowej łączności z Ojcem Świętym; są promocją i docieraniem do głębi nauczania Wielkiego Papieża.

Pragnąc włączyć się w ogólne świętowanie i uczczenie życia Papieża Polaka, dnia 16 października 2017r. zebraliśmy się na sali gimnastycznej, by uczestniczyć w uroczystym apelu, przygotowanym z tej okazji przez uczniów z klasy VII, VI i Justynkę K. z klasy V, pod kierunkiem katechetki, p. Cecylii Foremniak. Z uwagą obejrzeliśmy ciekawą prezentację, słuchaliśmy głosu Ojca Świętego i fragmentów Jego przemówień. Wspólnie zaśpiewaliśmy też "Barkę" - słynną, ulubioną piosenkę oazową papieża...

Chyląc czoła przed Miłującym Bogiem, bądźmy dumni i wdzięczni za dar życia, świadectwo i niestrudzoną posługę Papieża Polaka, który nauczał i zachęcał do szerzenia ewangelicznej wiary i nadziei, do odwagi i działania: "Przyszłość... zależy od was, młodych...", "Nie bój się, wypłyń na głębię...", "Chrześcijanin jest człowiekiem nadziei".

Dbajmy o to, aby dla kolejnych pokoleń "postać Karola Wojtyły nie stała się jedynie jedną z wielu..., które znajdą się w podręcznikach historii".

C. Foremniak

zobacz zdjęcia --> klik

Przeczytano: 1176 razy. Wydrukuj|Do góry