16 października 2017 20:03 | Aktualności

Ślubowanie klasy pierwszej

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu są już pełnoprawnymi uczniami. 13 października odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor Renata Struszczyk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia wypowiadając zdanie: ‘’Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej’ ’i dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.

Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Musiały również odpowiedzieć na wiele ważnych pytań.

Nie zabrakło podziękowań, prezentów, uścisków i życzeń.

Ślubowanie uczniów klasy pierwszej to bardzo ważne wydarzenie dla całej społeczności szkolnej i rodziców. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.

Serdecznie dziękujemy rodzicom pierwszoklasistów za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.

D. Szumigalska