25 września 2017 16:25 | Aktualności

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu

Dnia 21 września obchodzony jest Światowy Dzień Orderu Uśmiechu.
W naszej szkole bierzemy udział w tej uroczystości po raz 5 – od momentu nadania szkole imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu (15 czerwca 2012r.).
Celem obchodów jest propagowanie idei szacunku dla siebie i innych, uczciwości, tolerancji oraz dostrzegania potrzeb drugiego człowieka.
Jest to jedyne odznaczenie przyznawane przez dzieci.
O przyznaniu tego Orderu nie decyduje wykształcenie, wyznanie lub kolor skóry. Order otrzymują dorośli, którzy kochają dzieci, dają im radość i dbają o przestrzeganie ich praw. Ceremonii nadania Orderu towarzyszy
wypicie soku z cytryny z uśmiechem na twarzy.
Uczniowie klasy VI przygotowali z tej okazji apel, podczas którego przypomnieliśmy sobie historię powstania Orderu Uśmiechu. Podczas uroczystości mogliśmy również podziwiać występy wokalne uczniów kl. IV, VI i VII.
                                                                    T. Woźniak