25 maja 2017 20:36 | Aktualności

VI Szkolny Przegląd Małych Form Teatralnych - O wartościach

„Gdy spotykam dziecko, budzi ono we mnie dwa uczucia: czułości do tego, kim ono jest oraz szacunek do tego, kim może zostać w przyszłości.”  /Ludwik Pasteur/

25. maja, w przeddzień Dnia Matki, odbył się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Zagórowie VI już Przegląd Małych Form Teatralnych. Widzami, a jednocześnie aktorami byli uczniowie z klas 0 – III i z klasy VI. W tym roku tematem przewodnim krótkich inscenizacji były najważniejsze wartości w życiu człowieka.

Przegląd dał możliwość podsumowania działań prowadzonych na zajęciach w ciągu całego roku szkolnego, ponieważ wartości nie są czymś oczywistym. Nie rodzimy się z ich znajomością czy umiejętnością kierowania nimi. Dlatego ważnym i oczywistym jest zapewnienie wszystkim dzieciom warunków do nauki wartości, by miały szansę posługiwać się nimi.

W tym dniu nie zabrakło równiez życzeń dla mam, które gorąco oklaskiwały swoje pociechy.

Wszyscy znakomicie się bawili. Do zobaczenia za rok!

B. Rzeżnicka