11 kwietnia 2017 14:40 | Aktualności

Baśnie Pana Perrault

Czerwony Kapturek, Tomcio Paluszek to postacie kultowe. Nieco mniej znane są perypetie księżniczki przebranej w oślą skórkę. Właśnie te trzy opowiadania ("Czerwony Kapturek", "Tomcio Paluszek" oraz "Ośla Skórka") składają się na rozśpiewany spektakl Teatru ARTENES pt. "Bajki Pana Perrault". W dniu 10.04.2017 nasi uczniowie z kl. 0,I, II i III były widzami tego przedstawienia. Mistrzem ceremonii był sam Perrault, który wprowadził dziecięcą widownię w swój zaczarowany świat, pomagając jej dostrzec tkwiący w każdej historii morał. Jak zachowywać się wobec obcych? Co jest ważniejsze: postura czy rozum? A może najważniejsze w życiu są nadzieja i miłość? Nasi mali widzowie mieli możliwość przeżywania spektaklu, który wywarł w nich ogromne zainteresowanie, śmiech, ale i momentami strach. Monsieur Perrault wszystko dokładnie wyjaśnia, a czyni to wraz ze swoimi ulubionymi postaciami.

M. Białecka