06 kwietnia 2017 16:08 | Aktualności

Park Trampolin

W dniu 3 kwietnia 2017r. grupa uczniów wraz z nauczycielami: Renatą Brzęcką, Teresą Woźniak i Wiesławem Dominiakiem wybrała się do Ostrowa Wielkopolskiego. Celem naszej wyprawy był obiekt „JJ – Park  Trampolin”. Hala trampolin podzielona jest na kilka stref.       W każdej z nich znajdują się atrakcje dostosowane do wieku dzieci i ich sprawności fizycznej. Można było bawić się w basenach z piankami, w strefie zbijaka, siatkówki lub koszykówki. W parku znajdują się ścieżki akrobatyczne i ścianki wspinaczkowe. Cały obiekt ma ponad 1000 m powierzchni.

Dzieci świetnie się bawiły korzystając z wszystkich atrakcji. Park okazał się bardzo dobrym miejscem dla osób kochających aktywność fizyczną.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Gołuchów. Jego główną atrakcją jest piękny zamek, dawniej własność potężnych rodów magnackich. Najpierw Leszczyńskich, a później Działyńskich. Zamek powstał na wzór zamków królewskich znad francuskiej rzeki Loara. Swoje najlepsze lata święcił za czasów Izabeli z Czartoryskich Działyńskiej, która po śmierci męża Jana Działyńskiego w roku 1880 samotnie zamieszkiwała na zamku. Po jej śmierci zamek stał się własnością rodu Czartoryskich.

Naszym głównym celem pobytu w Gołuchowie był piękny park krajobrazowy oraz zagroda leśna z hodowanymi tam żubrami, konikami polskimi, danielami i dzikami.

Pełni wrażeń z parku trampolin i parku zamkowego w Gołuchowie wróciliśmy do Łukomia.

R. Brzęcka