23 grudnia 2016 20:20 | Aktualności

WIGILIJNE ŚWIĘTOWANIE...

Spotkania opłatkowe i towarzyszące im przedstawienia jasełkowe wprowadzają nas w podniosłą atmosferę cudownych Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. KOU w Łukomiu przygotowali tradycyjne JASEŁKA pod kierunkiem p. Cecylii Foremniak i p. Aleksandry Samsonowskiej, które prezentowali na trzech spotkaniach wigilijnych: środowiskowym z przedstawicielami władz samorządowych, parafialnych i przyjaciół szkoły (21.12.2016r.); szkolnym (22.12.2016r.) oraz w ramach integracji z zaprzyjaźnionym OREW w Michalinowie z wychowankami i ich wychowawcami (19.12.2016r.). Te świąteczne spotkania miały miejsce w ciepłych, gościnnych murach naszej szkoły. W rolę Matki Bożej i Józefa wcielili się Justynka Krzyżaniak z kl. IV oraz Adrian Tomaszewski z kl. V. Wszyscy aktorzy świetnie odtworzyli swoje role, a najbardziej uroczo wyglądali mali kolędnicy, czyli nasi najmłodsi uczniowie z kl. 0. Skoczne pastorałki w ich wykonaniu zbierały największe owacje.

Na czele z dyrektor szkoły p. Renatą Struszczyk i radą rodziców pięknie dziękujemy WSZYSTKIM za ubogacenie i uświetnienie swą obecnością, wysiłkiem, talentami i życzliwością... atmosfery tychże świątecznych spotkań, bo "to właśnie tego Wieczoru, od bardzo wielu wieków, pod dachem tkliwej kolędy, Bóg rodzi się w człowieku..."
                                                                  C. Foremniak