04 stycznia 2017 15:59 | Aktualności

Cała Polska czyta dzieciom (VI edycja)

14 grudnia zaprosiliśmy do wspólnego, głośnego czytania Panią Marzenę Białecką, która przedstawiła słuchowisko ‘’Bajka o szczęściu’’ Izabeli Degórskiej. To nietypowe spotkanie bardzo zainteresowało dzieci. To historia, dzięki której przenieśliśmy się w klimatyczny baśniowy świat. Staruszek mieszka w niewielkiej chatce wraz ze swoimi przyjaciółmi: prosięciem, kogucikiem i myszką. Niestety staruszek traci to wszystko w zamian za dobra materialne. Ale czy będzie szczęśliwy? Nasi mali słuchacze mieli okazje się o tym przekonać oglądając to słuchowisko. Piękna scenografia, ciekawa narracja i dużo interesujących przygód zaciekawiło naszych słuchaczy. A nagły zwrot akcji na pewno uświadomił dzieciom puentę tego opowiadania i odpowiedź na pytanie ‘’czy dobra materialne zastąpią przyjaciół?’’.

D. Szumigalska