18 grudnia 2016 15:51 | Aktualności

Wycieczka do Krainy Świętego Mikołaja

15. grudnia 2016 roku uczniowie klas 0-IV wybrali się wraz z rodzicami i opiekunami do Kołacinka, do Krainy Świętego Mikołaja.

Wycieczkę rozpoczęto od zwiedzania "Bajkowej ścieżki", na której dzieci spotkały postacie znane z książek, filmów i bajek (m. in. Królową Śniegu, Królewnę Śnieżkę, Dziada Mroza, Śnieżynkę, Elfy i wiele innych bajkowych bohaterów) oraz obejrzały aranżacje miejsc związanych z bajkowymi postaciami. Emocji nie zabrakło również w Sali Tronowej, gdzie odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Tam dzieci złożyły uroczystą przysięgę, że zawsze będą grzeczne, a takze zrobiły pamiątkowe zdjęcia u boku Świętego Mikołaja. W Krainie Świętego Mikołaja znajduje się również ogromna skrzynka pocztowa, gdzie Mikołaj oczekuje na listy od wszystkich dzieci.  Każdy z uczestników wysłał swój magiczny list. Warto było się postarać, gdyż trzy najpiękniejsze listy zostaną nagrodzone upominkiem od Świętego Mikołaja. Po spacerze dzieci bawiły się na krytym placu zabaw, korzystając ze zjeżdżalni, basenów z kulkami i innych atrakcji.

B. Rzeżnicka