30 listopada 2016 19:06 | Aktualności

Czyste powietrze wokół nas

W ostatnim tygodniu dzieci z oddziału przedszkolnego przystąpiły do realizacji programu edukacyjnego „Czyste powietrze wokół nas”. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy oraz wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją dymu tytoniowego. Program cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Chętnie uczestniczyły one we wszystkich zajęciach. Proponowane zabawy ruchowe tematycznie inspirowały ich do działań, których efekty były prace plastyczne przedstawiające głównego bohatera „Dinusia”. Dzięki tym zajęciom dzieci zwiększyły wiedzę dotyczącą szkodliwości dymu, rysowały źródła dymu oraz projektowały własny znaczek „Nie pal przy mnie”.

A. Samsonowska