29 listopada 2016 19:50 | Aktualności

Herbatka u Misia

W dniu 25 listopada 2016 r. w naszej szkole gościliśmy specjalnych gości  Państwa Zofię i Kazimierza Andrzejaków z Drzewiec, którzy prowadzą własną pasiekę ekologiczną. Spotkanie odbyło się z okazji Dnia Pluszowego Misia pod hasłem ‘’Herbatka u misia’’. Tego dnia niepodzielnie panował Kubuś  Puchatek, który  z uwagą przyglądał się całemu spotkaniu i co chwilkę zerkał w kierunku pełnych słoików miodu. Pan Kazimierz opowiedział  dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pokazał nam różne rodzaje miodu, które różnią się kolorem, smakiem, zapachem. Opowiadał nam o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym  się żywią, a co produkują, jak spędzają zimę. Wyjaśnił czym różni się osa od pszczoły. Dzieci dowiedziały się o tym, jak bardzo są to pracowite owady i jaką ważną rolę spełniają w przyrodzie. Pan Kazimierz zwrócił również uwagę na odpowiedzialną pracę pszczelarza, pokazał dzieciom mały ul i plastry miodu. Najmłodsi mogli z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, na które nasz gość cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Korzystając z okazji zaprosiliśmy naszych gości do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Pani Zosia przeczytała dzieciom o przygodach ulubionego Kubusia Puchatka. Na zakończenie odbyła się degustacja miodów.

Dziękujemy serdecznie Państwu Zofii i Kazimierzowi Andrzejakom za miłą wizytę oraz poświęcony czas. A Kubusiowi  Puchatkowi z  okazji święta życzymy dużego słoika miodu.

D. Szumigalska

U. Burda