26 listopada 2016 10:57 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy IIa i IIb.

W czwartek, 24 listopada 2016r. uczniowie klas IIb i IIa zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej w Łukomiu. Dzieci spotkały się wśród książek w bibliotece szkolnej, by uczestniczyć w uroczystości.

Na wstępie starsi koledzy i koleżanki z klasy V, Natalia Jasiak, Julia Kierzek, Agnieszka Nowaczyk, Klaudia Ratajczyk, Jakub Jeżak, Dawid Markiewicz, Marcin Matuszak, Jakub Sakowski i Adrian Tomaszewski, zaprezentowali krótką inscenizację pt.  „Spotkanie z książką”. W trakcie przedstawienia uczniowie z drugich klas mogli pochwalić się swoją znajomością baśni, bajek i wierszy dla dzieci. Musieli się też wykazać znajomością alfabetu. Po obejrzeniu przedstawienia mogli pochwalić się swoja wiedzą na temat poszanowania książek.

Na zakończenie złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Jako pamiątki dzieci otrzymały okolicznościowe dyplomy i zakładki do książek wykonane przez uczniów z klasy piątej. Przed powrotem do klas zapoznały się z biblioteką i każdy wypożyczył po jednej książce. Wszyscy obiecali, że po przeczytaniu wykonają kolorową ilustrację o książce.