26 listopada 2016 10:52 | Aktualności

Wręczenie pomocy dydaktycznych szkołom podstawowym

Dnia 23 listopada 2016r. w Szkole Podstawowej im. T.Kościuszki przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ślesinie miała miejsce uroczystość przekazania przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Koninie szkołom z regionu konińskiego sprzętu dla prowadzenia zajęć  z wychowania komunikacyjnego. Wśród wyróżnionych znalazła się również nasza szkoła. Otrzymaliśmy trzy rowery wraz z wyposażeniem, zestaw mini znaków drogowych, sygnalizator świetlny, plansze, tablice edukacyjne, broszury o tematyce BRD oraz matę „Przejście dla pieszych”.

W uroczystości brali udział: dyr. szkoły Renata Struszczyk, nauczyciel wychowania komunikacyjnego Wiesław Dominiak i uczniowie z klasy VI: Nikola Grajek, Magdalena Rojewska i Oskar Pietryga.

Na wstępie obejrzeliśmy inscenizację nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym przygotowaną przez dzieci ze szkoły w Ślesinie. Po jej zakończeniu odbyła się uroczystość przekazania sprzętu przez dyrektora WORD w Koninie, Piotra Korytkowskiego. Następnie uczestnicy spotkania przeszli do czytelni szkolnej, gdzie przygotowano dla nich posiłek.

Po posiłku i odbiorze sprzętu wróciliśmy do Łukomia