14 listopada 2016 19:17 | Aktualności

LEKCJA PATRIOTYZMU W KLASIE TRZECIEJ

Doskonałym czasem na początek edukacji historycznej jest nauczanie początkowe. Historia może doskonale wpływać na rozwój dziecka pobudzając jego zaciekawienie światem. Tym bardziej, że jest wiele ważnych dat w historii naszego narodu, które każdy z nas powinien znać. Dzieci dowiedzą się jak wyglądały początki naszego kraju, jaki wpływ na kształtowanie się młodego państwa miał chrzest Polski.

Uroczystości związane z Świętem Niepodległości i tematyka lekcji o Mieszku I były okazją  do nauki patriotyzmu w klasie trzeciej. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem budowały swoje grody. Każda grupa budowała gród wg własnej koncepcji, wykorzystując zgromadzone  kartony i gazety. Była to dobra okazja do nauki, ale i przyjemnego spędzania czasu. W ten sposób, małymi kroczkami kształtujemy w dziecku dumę narodową i świadomość ,,bycia Polakiem’’.

D. Szumigalska