08 listopada 2016 21:38 | Aktualności

ŚNIADANIE DAJE MOC

Bardzo smacznie i wyjątkowo było dzisiaj w naszej klasie, a wszystko za przyczyną akcji ‘’ŚNIADANIE DAJE MOC’’. Na ławkach zamiast podręczników i zeszytów królowały dziś sery, pomidory, ogórki, sałaty, wędliny i rzodkiewki. Wszystko po to, by nauczyć najmłodszych zasad zdrowego żywienia. Śniadanie bardzo smakowało, bo dzieci przygotowały je samodzielnie!!!

Akcja ta dostarczyła dzieciom nie tylko większej wiedzy na temat znaczenia śniadań w diecie ucznia, ale również dużo wrażeń i pozytywnych emocji. Dzieci nauczyły się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Wierzymy, że udział w akcji przyczyni się do zmiany nawyków żywieniowych i większej dbałości o spożywanie śniadania – w domu i szkole. Była to także okazja do integracji klasy jako zespołu oraz lekcja kulturalnego i higienicznego spożywania posiłków.
Było pysznie i zdrowo. Rodzicom dziękujemy za wyposażenie dzieci w ‘’odpowiednio zdrowe’’ produkty.

D. Szumigalska