21 października 2016 15:37 | Aktualności

Ślubowanie uczniów kl. I

Uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Łukomiu są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej, ponieważ 21. października 2016 r. o godzinie 9.00 odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie.

Uroczystość rozpoczęły uczennice kl. VI - Asia Krzyżaniak i Paulina Siuba, które przywitały pierwszaków oraz zgromadzonych gości. Następnie uczniowie kl. I przedstawili program artystyczny, w czasie którego z ogromnym przejęciem  recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wzorowo odpowiadali również na pytania zadawane przez uczennicę kl. III – Natalię Szternel na temat swojej Ojczyzny.  Najważniejszym  momentem uroczystości było złożenie przez najmłodszych uczniów przysięgi uczniowskiej. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków dostąpił zaszczytu pasowania na ucznia dokonanego symbolicznym ołówkiem przez panią dyrektor oraz otrzymał od wychowawczyni pamiątkową chustę z logo szkoły.
Wszystkie dzieci były bardzo skupione i wzruszone, świetnie prezentowały się w stroju galowym oraz słonecznych chustach. Wzorowo zdały swój pierwszy egzamin udowadniając, że zasłużyły na miano ucznia szkoły podstawowej.

Po pasowaniu uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki przygotowane przez rodziców oraz życzenia z niespodzianką od Rady Rodziców, a po uroczystości pierwszaki oraz ich goście udali się na słodki poczęstunek, gdzie przy herbatce miło upłynął czas.

Uczniowie klasy pierwszej wraz z wychowawczynią
bardzo dziękują wszystkim gościom
za przybycie na uroczystość ślubowania
i za otrzymane prezenty!