03 października 2016 18:58 | Aktualności

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30  września 2016r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to  akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu uczniowie klasy szóstej prowadzili w młodszych klasach różne konkursy, zabawy. Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie - w każdej chwili, kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy kieszonkowe. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

T. Woźniak

zobacz zdjęcia --> kllik