14 kwietnia 2016 21:47 | Aktualności

BRD

Dnia 12 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Łukomiu odbył się Finał Gminny Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym”. Do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe z Zagórowa, Trąbczyna i gospodarz finału, Szkoła Podstawowa z Łukomia.  W kategorii szkół gimnazjalnych uczestniczyło tylko Gimnazjum z Zagórowa. Uczniowie  w obu kategoriach szkół mieli do napisania test wiedzy z zasad ruchu drogowego oraz przejazd rowerem po przygotowanym torze przeszkód.

Wśród szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Łukomiu w składzie:

Magdalena Rojewska, Paulina Siuba, Dawid Maćkowiak i Hubert Szaufer. Opiekunem grupy był Wiesław Dominiak.

Kolejne miejsca zajęli:

-II miejsce Szkoła Podstawowa w Trąbczynie; opiekun: Anna Bandych

-III miejsce Szkoła Podstawowa w Zagórowie; opiekun: Justyna Maślińska.

Z uwagi na brak konkurencji(nie dojechała szkoła gimnazjalna z Trąbczyna) I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęło Gimnazjum w Zagórowie z opiekunem Katarzyną Michalak.

Indywidualnie zwyciężyła Magdalena Rojewska ze Szkoły Podstawowej z Łukomia, która wyprzedziła Alicję Kulczyńską ze Szkoły Podstawowej w Trąbczynie i Jakuba Słowińskiego ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie.

Klasyfikacja indywidualna w kategorii gimnazjalnej była wewnętrzną sprawą Gimnazjum  w Zagórowie. Zwyciężył Jacek Andryszak przed Jakubem Nijakiem i Patrykiem Kubiakiem.

Do finału powiatowego Turnieju BRD w Słupcy zakwalifikowali się uczniowie Szkoły Podstawowej  w Łukomiu i Gimnazjum w Zagórowie.

Zobacz zdjęcia --> klik