Koło dziennikarskie

Koło dziennikarskie skupia uczniów zainteresowanych redagowaniem szkolnego czasopisma, którzy najpierw poznają tajniki pracy dziennikarza i  cechy dobrej informacji, by w twórczy sposób rozwinąć swoje zdolności.

Celem pracy jest wydawanie kolejnych numerów pisma, którego tematyka zainteresuje uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Członek koła współdecyduje o kształcie i tematyce „Szkolnych wieści”, rozwija pasje, wykorzystuje umiejętności polonistyczne i informatyczne do pracy w zespole redakcyjnym.

Czekamy na każdego, kto chciałby odkryć swój talent dziennikarski. Pamiętajcie, jak powiedział Karel Čapek: „Dziennikarzem staje się człowiek z reguły w ten sposób, że z młodzieńczego braku doświadczenia napisze coś do prasy.”

Opiekun koła: Maria Chojnacka