Dlaczego Kawalerowie Orderu Uśmiechu?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Kawalerowie Orderu Uśmiechu to osoby inteligentne, zdolne, pomagające potrzebującym i przede wszystkim kochające dzieci. My chcemy się na nich wzorować, aby móc się stać w przyszłości równie dobrymi i wartościowymi ludźmi.

Irena Sendler, Papież Jan Paweł II, ks. Jan Twardowski, Bożena Walter, Majka Jeżowska, Paweł Janaszek - to tylko niektóre z niesamowitych osobistości wyróżnionych Orderem Uśmiechu. Dzięki temu, że nasza szkoła nosi takie, a nie inne imię, mieliśmy okazję poznać historię życia wielu Kawalerów i jeszcze lepiej przekonać się o tym ile radości przynosi bezinteresowna pomoc i życzliwość.

Do kart historii naszej szkoły zapisze się z pewnością 15 czerwca 2012 roku. Wtedy to odbyła się uroczystość nadania imienia naszej szkole, który poprzedziła polowa Msza Święta. Wówczas na ręce naszej pani dyrektor Renaty Struszczyk przekazany został sztandar, który jest chlubą naszej szkoły.

zdjn.jpg [300x157]

Co roku cała społeczność uczniowska wspólnie z nauczycielami organizuje różne przedsięwzięcia, które mają na celu przybliżyć sylwetki poszczególnych patronów, ale także zintegrować szkoły noszace to samo imię.

• We wrześniu 2010 roku rozpoczęliśmy pierwszy projekt edukacyjny, pt. ,,Czwartek z patronem''. Podczas cyklu comiesięcznych spotkań uczniowie zapoznawali się z nowymi osobistościami odznaczonymi orderem, ale także brali udział w konkursach i quizach na temat patrona.
  • Pod koniec maja 2012 reprezentacja naszej szkoły wspólnie z panią dyrektor oraz opiekunami pojechała do Warnic na VIII Zjazd Szkól im. Kawalerów Orderu Usmiechu. Podcczas 3 dniowego zlotu uczniowie mieli okazję zaprezentować naszą szkołę, swoje umiejętności, ale także poznać osobiście jednego z Kawalerów Orderu Usmiechu- Kanclerza Kapituły - Marka Michalaka, który jest jednocześnie Rzecznikiem Praw Dziecka.
  • W 2012 roku do Kalendarza Szkolnych Uroczystości została dopisana kolejna data. Jest to 21 września- Dzień Orderu Usmiechu. 21 września 2012 roku uczniowie mieli okazję zaprojektować swój własny order uśmiechu oraz poznać bliżej ceremoniał odznaczenia Orderem, czy też wypić sok z cytryny.
  • W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przystąpiła do kolejnego ważnego projektu związanego z patronem, który nazwała ,,Z Orderem Uśmiechu przez cały rok''.  Uczniowie na lekcjach wychowawczych poznali historię Orderu Uśmiechu oraz wspólnie z wychowawcą przygotowali Kącik Patrona, w którym opisywali sylwetkę wybranej osobistości.

Jesteśmy w stałym kontakcie z innymi szkołami noszącymi to samo imię, wymieniamy się doświadczeniami oraz wspieramy ich inicjatywy!